X Rajd Belfrów

sobota, Październik 10, 2015 - 00:00

W dniu 10 października 2015 r. odbył się X Rajd Belfrów. Impreza była skierowana nie tylko dla nauczycieli, ale również dla pozostałych członków Klubu.

Mimo ładnej pogody, mroźniej na początku, z pełnym słońcem na niebie, w rajdzie uczestniczyły tylko cztery osoby, czterech panów (pań brakowało).

Trasa pieszej wędrówki przebiegała zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem: Lubochnia –Kujawki – klif –Jankowo Dolne PKP –Jankowo Dolne. Była malownicza i ciekawa, przeszliśmy przeszło 10 km. Najciekawszym elementem rajdu był pobyt na klifie nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Rozpaliliśmy tam ognisko, zjedliśmy dobre kiełbaski i inne smakołyki oraz delektowaliśmy się rozległymi widokami na jezioro. Warto przypomnieć młodszym członkom Klubu, że w tym przepięknym miejscu kolega Władek Patyk – jeden z naszych pionierów zorganizował w latach 70 –tych pierwszy klubowy obóz przygotowawczy przed wyprawą górską. W zbiorach Ornaku jest film dokumentujący owo wydarzenie.

Przy palącym się ognisku długo dyskutowaliśmy nad różnymi problemami m.in. co zmienić w oświacie (zbliża się Dzień KEN). Mimo, że się różniliśmy wnioski wysuwaliśmy podobne. Na klifie uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki (podobały się). Rajd zakończyliśmy w ulubionej gospodzie w Jankowie Dolnym. Zapraszam za rok jak zwykle w październiku na kolejny Rajd Belfrów.