VII Spotkanie przy Kapliczce

sobota, Sierpień 17, 2019 - 00:00 do niedziela, Sierpień 18, 2019 - 00:00
Golina, jarociński

Relacja

Tradycyjnie co dwa lata w sierpniu spotykamy się przy Kapliczce Matki Bożej Królowej Podhala w Golinie, w gościnnych progach Kasi i Grzesia. W tym roku spotkanie miało miejsce 17 i 18 sierpnia. Nasz klub reprezentowała ośmioosobowa ekipa. Miejscem noclegowym był wojskowy namiot o nazwie: BABIA GÓRA. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 12.00 i trwała (z krótką przerwą na sen) do niedzieli południa. Gospodarze, jak zwykle, przygotowali liczne atrakcje. Przy kapliczce zapalono i postawiono znicze z imionami tych, co już odeszli na wieczną wędrówkę. Tradycyjnie przy naszej ławie stał fotel HENIA. Wysłuchaliśmy koncertu rockowego w wykonaniu zespołu POGODNI składający się z podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina, solowego koncertu muzyki klasycznej młodego gitarzysty oraz koncertu bluesa. Obejrzeliśmy również koncertowanie pięcioosobowej Rodzinki (czwarte dziecko w drodze) z Poznania.

Odbyły się konkursy z nagrodami. Pierwszy: wbijanie gwoździ na czas z zachowaniem BHP. Należało założyć kask i okulary ochronne – chyba ze uczestnik miał swoje. Drugi: w formie gry planszowej (ale bardzo dużego formatu) tzw. kapselki lub wyścig pokoju (nazwa zależna od regionu) oraz trzeci konkurs przeładunek kartonów (oczywiście pustych) z linii startu na linię mety za pomocą małej platformy. Do konkursów przystąpiło 12 drużyn dwuosobowych mieszanych (kobieta i mężczyzna). Jak zwykle było dużo śmiechu.

Nasze dzielne reprezentantki Aneta i Kasia zajęły 2 i 5 miejsce. Ponadto wśród wszystkich uczestników spotkania (a było ich prawie 100) odbyło się losowanie drobnych upominków. Szczęście uśmiechnęło się do siedmiu osób z naszego klubu. Organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom spotkania magnesy ze zdjęciami spotkań przy kapliczce z poprzednich lat. Piękna pamiątka. Nie obyło się również bez tańców przy muzyce elektronicznej. Nie zapomniano również o wspólnej fotografii. Podczas imprezy gospodarze dbali również o nasze żołądki. Była pyszna grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski z grilla, placek, kawa, herbata i woda. W niedzielę na śniadanie konsumowaliśmy smaczną jajecznicę.

Jak zwykle przeżyliśmy świetne chwile na nocnych rozmowach, tańcach i biesiadowaniu. Jesteśmy pełni podziwu dla Gospodarzy, którzy już po raz siódmy przygotowali wspaniałe spotkanie. Gratulujemy niekończących się pomysłów. Uczestniczyliśmy w „5” spotkaniach i każde było inne a zarazem doskonałe. Dziękujemy serdecznie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie już za dwa lata.

Ewa B.
Zdjęcia: Aneta D. i Kasia D.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. Liderzy grup wiedzą o co chodzi nie będziemy się rozpisywać. Wszyscy którzy chcieliby dowiedzieć się szczegółów mogą zadzwonić.

Sobota; godz. 12.00 Start. W tym roku nie czekamy na spóźnionych, gdyż plan jest napięty. Przywitanie wszystkich. Tradycyjnie zapalenie zniczy przy kapliczce. W dalszej części (szczegóły na miejscu) muzyka i zabawa, jadło i picie.
Niedziela; ok godz. 9.00 śniadanie dla osób z noclegiem. Osoby które mają ochotę jeszcze z nami pobyć ognisko do wieczora. Wspomnienia i refleksje.

Po doświadczeniach z zeszłego roku jest możliwość przyjazdu w piątek popołudniu. Wiemy że jest kilkanaście osób zainteresowanych. Jeśli chodzi o piątek i sobotę do godz.12.00 to wyżywienie we własnym zakresie.

Jak co roku posiadamy nie dużą ilość miejsc noclegowych. Mile widziane własne namioty. To uzgodnimy telefonicznie.

Warunki uczestnictwa

Uczestnicy chętni na przyjazd (sobota- niedziela) z noclegiem, proszeni są o zgłoszenie wraz z wpłatą 60zł do dnia 20 lipca
Uczestnicy chętni tylko na sobotę proszeni są o zgłoszenie i wpłatę 55zł do 20 lipca
Dzieci od 4 do 12 lat płacą połowę ceny.

Wpłatę można przelać na konto: PKOBP 20 1020 2212 0000 5302 0064 2538 z dopiskiem Kapliczka 2019

Za kwotę wpłaconą uczestnik otrzymuje; Jedzenie;- ciasto, grochówka, dwie kiełbasy z ogniska, chleb, smalec, ogórki kiszone, herbata, kawa. Dla uczestników z noclegiem (sobota-niedziela) na śniadanie jajecznica. Napoje wyskokowe i chłodzące we własnym zakresie. Atrakcje;- konkursy, koncerty, tańce wieczorową porą itp.

Zapisy członków "Ornaku" do 15 lipca u koleżanki Ewy Bosackiej.