Jesteś tutaj

„Białe noce” – Petersburg

2017
Czerwiec
08
czwartek
By Andrew Shiva / Wikipedia, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51488758
Data:
czwartek, Czerwiec 8, 2017 - 00:00 do sobota, Czerwiec 17, 2017 - 00:00
Organizatorzy:

ST. Petersburg z Helsinkami i Karelią + Stolice Nadbałtyckie

Dzień 1. Warszawa – Ryga

Godz. 6.00 - zbiórka przed pomnikiem Słowackiego – pl. Bankowy godz. 6.15 - wyjazd z Warszawy. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku, Przeyjazd przez Litwę do Rygi. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem miejscowym m.in.: Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, Dom Bractwa Czarnogłowych. zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2. Ryga – Tallin

Po śniadaniu wyjazd do Tallina. Przyjazd do stolicy oraz zwiedzanie Tallina z przewodnikiem miejscowym, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew

Aleksandra Newskiego, 2 średniowieczne wieże; ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, kościół luterański, ulice – tzw. Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha). przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. Tallin – Helsinki – Sortawala

Po śniadaniu wycieczka promowa do Helsinek – stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym ok. 3 godzin: spacer po historycznym centrum Helsinek (secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński), ewentualnie: katedra katolicka św.

Henryka, pomnik Sybeliusa, stadion olimpijski, gmach Finlandia-talo (tu odbyla sie konferencja KBWE 1975), dworzec kolejowy, teatr narodowy, muzeum sztuki Ateneum, konczymy na pl. Senackim, gdzie grupy maja wolna chwilke na zakupy pamiatek na targu Kauppatori. Po wycieczce wyruszmy do Karelii.

Obiadokolacja w Vyborgu. Przyjazd na zakwaterowanie i nocleg na bazę wypoczynkową.

Dzien 4. Park Ruskeala - Sortawala

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie parku Ruskeala. Złoża marmuru zostały odkryte w tym miejscu pod koniec 18 wieku. Budulec wykorzystywany był w różnych projektach w Sankt-Petersburgu (katedra Świętego Izaaka, Marmurowy Pałac, Zamek Świętego Michała, wnętrza Pałacu Zimowego, Ermitażu, stacje metra Primorskaya i Ladozhskaya) oraz w Helsinkach (budynki telewizji YLE i banku Säästöpankki). Z powodu użycia w XX wieku dynamitu naruszona została integralność skał, a złoża zostały porzucone i zalane. Teraz te malownicze głębokie kamieniołomy i sztolnie z przejrzystą wodą służyć jako popularną atrakcją turystyczną. Jest to również ulubione miejsce nurków.

Czas wolny. Fakultatywnie: przepłynięcie łódką, zdjęcia z psami hasky albo nawet skok na bungee.

Przejazd do Sortawala. Po drodze postój na robienie zdjęć przy nadzwyczaj malowniczym wodospadzie

Ahvenkoski. Obiad. Zwiedzania Muzeum Kronida Gogolewa (Gogolew jest autorem licznych prac malowniczych, rzeźb drewnianych, ale największe uznanie i rozgłos przyniosły mu prace wykonane w technice plastycznego snycerstwa. Tematyką prac Gogolewa była przyroda oraz życie ludowe.

Wycieczka po Sortowale. Miasto jest jednym z najstarszych w Karelii. Miasto nosi ślady trzech kultur: rosyjskiej, szwedzkiej oraz fińskiej. Wycieczkę kończymy pieńknym widokiem miasta z puktru widokowego (góra Kuchawuori). Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzien 5. Ruskeala - Sankt Petersburg

Po śniadaniu wyjazd do Sankt-Petersburga (ok. 360 km). Po przyjeżdzie obiadokolacja, czas wolny. Przyjazd na nocleg do hotelu.

Dzień 6. Sankt Petersburg - Carskie Sioło

Po śniadaniu przejazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Obiad. W godzinach południowych zwiedzanie St. Petersburga autokarem - w czasie wycieczki zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, następnie przejedziemy do twierdzy

Pietropawłowskiej, będącej pierwszą budowlą miasta wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego. Zobaczymy również krążownik AURORA, Domek Piotra I, Plac św.Trójcy. barokowy pałac Stroganowa, klasycystyczny sobór Kazański, secesyjny Dom Książki, neobarokowy pałac Biełosielskich - Białozierskich, Gostinyj Dwor - największy bazar Petersburga, Pałac Aniczkowski - zimowa rezydencja carów i wiele innych. Czas na spacer po Nevskim Prospekcie,wzdłuż rzeki Mojki, Nocleg w hotelu.

Dzień 7. Sankt Petersburg

Po śniadaniu zwiedzanie Ermitaża - jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Największe wrażenie robi barokowy Pałac Zimowy z niezwykłymi Salami Reprezentacyjnymi. Obiad na terenie miasta. Następnie podziwianie zabytków Petersburga - Dalsze zwiedzanie: sobór Issakowski, Plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, Pomnik Piotra I, Pole Marsowe, krążownik „Aurora”. Po kolacji (fakultatywnie) rejs po kanałach Petersburga (jeśli rejsy już będą realizowane i pozwolą na to warunki klimatyczne) - niezwykłe przeżycie i możliwość oglądania "Wenecji Północy" z innej perspektywy.

Dzień 8. Sankt Petersburg - Peterhof - Sankt Petersburg

Po śniadaniu wycieczka w okolice Sankt Petersburga /ok.80 km/. Przejazd do Peterhof- dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej

architektury i sztuki. W przeszłości Wielki Peterhof nie bez przyczyny jest nazywany światową stolicą fontann. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. W parku znajdują się cztery zabytkowe kaskady. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę(!).Po kolacji (fakultatywnie) występ folklorystyczny.

Dzień 9. Sankt Petersburg –Psków –Dyneburg

Po śniadaniu wyjazd w trasę przez Psków. Psków - miasto o ponad 700-letniej historii; krótki spacer po centrum miasta Kreml i Gród Dowmonta datowanych na XIII wiek, sobór św. Trójcy - z XVII-wiecznymi freskami i siedmiorzędowym ikonostasem, miejsce spoczynku wielu władców; przyjazd do Dyneburga obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10. Dyneburg-Warszawa

Po śniadaniu - zwiedzanie Dyneburga, dawnej stolicy Polskich Inflant; twierdza, krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992r. na cześć żołnierzy polskich walczących z bolszewikami w 1920r. o wolność Łotwy; Wyjazd do Polski.

Więcej informacji

Terminy

08.06.-17.06.2017 r.

Cena wyczieczki

2995,- zł (przy grupie min. 25-os.) Dopłata do pokoju 1-os.

Cena obejmuje:

 • transport autokarem (wyposażony w wc, barek, klimatyzację, video),
 • 9 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-3-osobowe z łazienką)
 • wyżywienie – 9 x obiadokolacja LUB obiadów + 9 x śniadanie
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • ubezpieczenie NW i KL;
 • podatki lokalne i rządowe,
 • opłatę wjazdową do Rosji

Cena nie obejmuje

 • Wydatków osobistych, upominków i pamiątek, opłat za filmowanie i fotografowanie, wizy wjazdowej, programu fakultatywnego, napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników z j. polskim podczas zwiedzania Rygi, Tallina, Helsinki, Sankt Petersburga: Carskiego Sioła, Peterhofu, Ermitażu –115,- Euro/os. na całej trasie;
 • przejażdżki statkiem po rzekach i kanałach - 15 eur./os.
 • imprez fakultatywnych
 • promu do Helsinek -145,-pln
 • Kosztów wizy do Federacji Rosyjskiej – 350 zł za osobę.

Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy tj. paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy, 1 aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe o wym. 35x45 mm; wypełniony wniosek wizowy należy doręczyć do biura 3 tygodnie przed terminem imprezy; wniosek wizowy można otrzymać w naszym biurze lub wydrukować ze strony www.poland.mid.ru

Zgłoszenia do 28.02.2017 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
I rata 600 PLN (obejmuje wiza RU i rezerwacje).

Zgłoszenia: Adam Rydlewicz; adam_rydlewicz@op.pl