Finał powiatowy XXXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK – Gniezno 2011

sobota, Marzec 12, 2011 - 00:00

Dnia 12 marca 2011 roku w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie odbył się finał powiatowy XXXIX OMTTK.

Organizatorem turnieju było PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej.

Finał odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego – Pana Dariusza Pilaka oraz Prezydenta Miasta Gniezna – Pana Jacka Kowalskiego.

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w trzech grupach wiekowych:

szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Uczniowie rozwiązywali testy z zakresu krajoznawstwa powiatu gnieźnieńskiego, turystyczno – topograficzny, ze znajomości przepisów ruchu drogowego

oraz z udzielania pierwszej pomocy. Ponadto drużyny pakowały plecak na czas, rzucały do celu i rozpoznawały ślady i tropy zwierząt.

Każda drużyna wykonała kartę do kroniki, w której przedstawiła działalność turystyczną w swoim środowisku.

Zwyciężyły następujące drużyny:

Szkoła Podstawowa w Modliszewku,

Gimnazjum Stowarzyszenia ,,Rodzice – Dzieciom”

Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych z Gniezna

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat  Gnieźnieński w finale wojewódzkim, który odbędzie się 1 i 2 kwietnia 2011 roku w Gnieźnie.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami oraz dyplomami. Ponadto wręczono nagrody książkowe i mapy turystyczne w kategorii indywidualnej.

W kategorii tej zwyciężyli:

Dawid Predecki ze Szkoły Podstawowej w Modliszewku,

Maria Pałuczak z Gimnazjum Stowarzyszenia ,,Rodzice – Dzieciom”

Marlena Jackowiak z ZSE-O w Gnieźnie.

Rywalizacja między zespołami przebiegała w milej i życzliwej atmosferze. Nastąpiła integracja między uczniami i ich opiekunami.

Uczniowie podnieśli poziom swojej wiedzy i rozbudzili zainteresowania swoją Małą Ojczyzną.

Komandor turnieju : Ewa Bosacka