Jesteś tutaj

IV Rajd „Na rozpoczęcie sezonu rowerowego” – Jankowo Dolne

2013
Kwiecień
13
sobota
Data:
sobota, Kwiecień 13, 2013 - 00:00
Miejsce:
Jankowo Dolne
Organizatorzy:

  Dnia 13.04.2013 roku odbył się IV Rajd „NA ROZPOCZĘCIE SEZONU ROWEROWEGO” zorganizowany przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej.
Współorganizatorami rajdu była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.
Uczestnicy wystartowali z placu przy Poczcie Polskiej na os. Jagiellońskim w Gnieźnie. Trasa - 25km - wiodła przez Strzyżewo Kościelne, Strzyżewo Paczkowe, Lulkowo i Jankowo Dolne. Cykliści wyruszyli w dobrych humorach przy pierwszych, naprawdę wiosennych, promieniach słońca. Po przekroczeniu granic miasta przebita dętka nie zniechęciła uczestniczki do dalszej jazdy. Dzięki szybkiej naprawie, przez kolegę Krzysztofa oraz koleżankę Krystynę, która użyczyła dętki młodej turystce, udało się grupie w komplecie dotrzeć na metę rajdu w Szkole Podstawowej w Jankowie Dolnym. Na mecie gospodarze poczęstowali turystów kolarzy gorącą herbatą, dzięki czemu programowy posiłek (buła z wkładką) smakował znakomicie.
Po krótkiej przerwie, na wzmocnienie sił, rowerzyści przystąpili do wspólnej rywalizacji w konkursach sprawnościowych: żółwia jazda, slalom gigant oraz wędkowanie durszlakiem.
Zabawa ta sprawiła wszystkim wiele uciechy i zaowocowała pełniejszą integracją grupy. Przeprowadzono także konkurs z wiedzy turystycznej, który dotyczył walorów turystycznych Ziemi Gnieźnieńskiej. Medalowe miejsca w konkursach zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
W drodze powrotnej do Gniezna cykliści, zostali ochrzczeni wiosennym deszczem ale dla turysty to tyko dodatkowa atrakcja.

Podziękowania dla wszystkich uczestników rajdu turystycznego, szczególnie dla 4 osób ze Słupcy, które dotarły i wróciły do domu na rowerach.
Podziękowania dla komitetu organizacyjnego rajdu oraz etatowego sanitariusza, kolegi Szymona.
Dziękuję wszystkim i liczę na dalszą dobrą współpracę.
Komandor rajdu

tekst: Magdalena Kubasik
zdjęcia: Krzysztof Kaźmierski, Szymon Mantey