Jesteś tutaj

IV Rajd "Rowerem na przełaj"

2013
Wrzesień
28
sobota
Data:
sobota, Wrzesień 28, 2013 - 00:00
Organizatorzy:

W dniu 28 września 2013r. odbył się IV RAJD "ROWEREM NA PRZEŁAJ" organizowany przez Oddziałową Komisję Turystyki Rowerowej PTTK w Gnieźnie.
Celem rajdu było upowszechnianie turystyki rowerowej i krajoznawczej oraz zapoznanie uczestników z walorami Ziemi Gnieźnieńskiej.
Rajd wspierali Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 im. świętego Wojciecha w Gnieźnie.
Turyści kolarze spotkali się na gnieźnieńskim rynku o godz. 10.00 i wyruszyli w trasę rowerową, która prowadziła przez Pyszczyn, Oborę, Braciszewo, Skiereszewo do Gniezna (24km).

W rajdzie wzięło udział 33 rowerzystów. Meta rajdu była zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ulicy Czarnieckiego 7.

Rowerzyści mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez organizatorów konkursach sprawnościowych. Nagrody w konkursie trójdyscyplinarnym - rzut kaloszem przez obręcz, rzut butelką PET do pojemnika i rzut serso-bączkiem otrzymali:
I miejsce Jakub Nowak Szkoła Podstawowa Nr 3
II miejsce Klaudia Kwiatkowska Szkoła Podstawowa Nr 3
III miejsce Jędrzej Brenk Szkoła Podstawowa Nr 3
IV miejsce Mikołaj Nowicki Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom
V miejsce Igor Plewa Szkoła Podstawowa Nr 3.

W konkursie żółwiej jazdy najlepszy okazał się Miłosz Skupiewski, a wśród dziewczyn Klaudia Kwiatkowska, oboje ze Szkoły Podstawowej Nr 3.
Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu.

Dziękujemy wszystkim rowerzystom za udział i stworzenie miłej atmosfery.

W imieniu Komisji Turystyki Rowerowej
komandor Paweł Kubasik