Obchody Jubileuszu 45-lecia Klubu

sobota, Październik 8, 2016 - 00:00

Klub Górski „Ornak”, który obchodzi w tym roku 45. rocznicę powstania, świętuje na wiele sposobów. Po górskich obozach jubileuszowych (więcej: Tatry Zachodnie, Tatry 1, Tatry „Kabel”, Ornak z Ornakiem), przyszedł czas na oficjalne świętowanie na nizinach.

8. października spotkaliśmy się w gronie klubowiczów, sympatyków i przyjaciół by jeszcze raz cieszyć się ze wspólnie przeżytych lat i życzyć sobie co najmniej jeszcze raz tyle.

Uroczystości zaczęliśmy Mszą świętą w kościele św. Michała, którą koncelebrowali księża będący członkami naszego klubu, w tym główny celebrans – ks. Tadeusz Hanelt, z którego inicjatywy klub powstał w 1971 roku (więcej: Historia Klubu).

Po Mszy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia, a potem przenieśliśmy do Starej Kamienicy. Tam wysłuchaliśmy gratulacji i życzeń od zaproszonych gości oraz wspominaliśmy naszych przyjaciół z Klubu, którzy odeszli już na wieczną wędrówkę.

Potem odbyło się wręczenie nagród i medali. Z oczywistych względów największy aplauz wzbudziły wyróżnienia przyznane ks. Tadeuszowi Haneltowi, którego zasług dla Klubu i turystyki nie sposób przecenić.

Na naszej uroczystości gościli

• Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego p. Jerzy Berlik;
  • Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji UM w Gnieźnie p. Dariusz Pajkert;
  • Członkowie Honorowi PTTK - ks. Tadeusz Hanelt i Zdzisław Kobyłka;
  • Członek Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w Krakowie, Przewodniczący Podkomisji Klubów Górskich - Jacek Nowicki;
  • Wiceprezes Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK - Jerzy Świgoń;
  • Prezesi i przedstawiciele Klubów Górskich:
    • Watra z Kalisza,
    • Grań z Poznania,
    • Limba 1975 z Poznania,
    • Koliba z Krotoszyna
    • Grule z Jarocina,
    • Harnaś z Konina,
    • Szarotka z Wągrowca.

Odznaczeni i wyróznieni członkowie Klubu

Medal Koronacyjny Miasta Gniezna

Walenty Kaźmierczak;

Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego - Powiat Gnieźnieński

Ewa Bosacka, Katarzyna Drygała, Maria Gajda, Małgorzata Kowalczyk i Paweł Paluszkiewicz;

Złota Honorowa Odznaka PTTK

Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie, Paweł Kubasik i Sławomir Skudzawski;

Brązowa Honorowa Odznaka PTTK

Ewa Bosacka i Mikołaj Majewski;

Dyplom Zarządu Głównego PTTK

Paweł Paluszkiewicz i Jerzy Wojciak;

Złota Odznaka Zasłużony w pracy PTTK z młodzieżą

Mirosław Tomaszewski;

Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej

Barbara Majewska

Medal Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w Krakowie

Tadeusz Gajda, Krystian Grajczak i Tadeusz Hanelt;

Dyplom Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK w Krakowie

Maria Gajda, Maria Kaźmierska i Sławomir Skudzawski;

Medal Franciszka Jaśkowiaka Za Zasługi dla Rozwoju Turystyki i Krajoznawstwa w Wielkopolsce

Tadeusz Gajda i Tadeusz Hanelt;

Dyplom Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK w Poznaniu

Ewa Bosacka, Maria Gajda, Paweł Kubasik, Mikołaj Majewski, Paweł Paluszkiewicz i Bartłomiej Swojak;

„25 lat w PTTK”

Anna Zabiega-Pawłowska;

Dyplom Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie

Zbigniew Głocki, Magdalena Kubasik i Sylwia Majewska.