Jesteś tutaj

Obóz górski - Góry Opawskie

2023
Kwiecień
29
sobota
Data:
sobota, Kwiecień 29, 2023 - 00:00 do środa, Maj 3, 2023 - 23:59
Miejsce:
Góry Opawskie
Organizatorzy:

Liczna grupa Klubowiczów i sympatyków spędziła majówkę w Pokrzywnej, która służyła nam głównie za nocleg. Dni były wypełnione ciekawym programem. Zwiedzaliśmy z przewodnikami Opole i Muzeum Polskiej Piosenki , zamek w Mosznej, Prudnik z Sanktuarium Świętego Józefa, gdzie ponad rok był przetrzymywany Kardynał Stefan Wyszyński. W Nysie zwiedziliśmy Bastion Św. Jadwigi, gotycką Bazylikę Św. Agnieszki i Św. Jakuba o niezwykłym wnętrzu, widzieliśmy fragmenty murów obronnych z  Wieżą Wrocławską i Ziębicką.

Szlaki górskie zawiodły nas do Jaskini na Spiczaku i na Pradziada (1496 m n.p.m.), który jest drugim pod względem wysokości szczytem Czech oraz do Mechowego Jeziorka. Część grupy wracała z Prudnika do Pokrzywnej odcinkiem Głównego Szlaku Sudeckiego. Najbardziej zachwyciła i zmęczyła nas wędrówka na Biskupią Kopę (890 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Opawskich. Powrót po drabinie przez Gwarkową Perć dostarczył trochę emocji.

Nie będę już więcej mówiła o tych szlakach, że to „takie małe górki”. Majówka była pełna niesamowitych wrażeń, a Ewa nie dała uczestnikom się nudzić…

Tekst: Aneta Dobersztyn
Zdjęcia: Sylwia Świderska, Krzysztof Kaźmierski, Ewa Bosacka