Ornak z Ornakiem

sobota, Wrzesień 17, 2016 - 00:00

W dniu 17 września 2016 r. w 45. rocznicę powstania Klubu osoby, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w wyjeździe w Tatry i jubileuszowej wędrówce na górę Ornak, wzięły udział w spotkaniu turystycznym Ornak z Ornakiem na Wale Wydartowskim.

Wał Wydartowski o wysokości 167 m n.p.m. to najwyższy punkt powiatu gnieźnieńskiego, znajduje się on nieopodal wsi Duszno, kilkanaście kilometrów na wschód od Gniezna. Wycieczkę, na którą udało się 18 osób rozpoczęliśmy od osady Ławki, w której urodził się Hipolit Cegielski. Uczestnicy przed pamiątkową tablicą zostali zapoznani z życiorysem Cegielskiego, który był uczniem pobliskiego gimnazjum trzemeszeńskiego, wielkim przemysłowcem, społecznikiem, jednym z najsłynniejszych Wielkopolan. Porozmawialiśmy z miłymi właścicielami historycznego domu (miejscem urodzenia HC), a następnie samochodami udaliśmy się na Wał. Kierowcy podjechali pod wieżę widokową, natomiast pozostali uczestnicy ostatni kilometr pokonali pieszo.

Po dotarciu wszystkich klubowiczów, impreza rocznicowa rozpoczęła się około godziny 11.30. Zaczęliśmy od minuty ciszy i zapalenia znicza ku pamięci naszych Koleżanek i Kolegów, którzy są na „Wiecznej wędrówce”. Później przypomniana została historia Klubu oraz najważniejsze osiągnięcia i wyprawy klubowe. Wspominaliśmy najbarwniejsze postacie klubowe i przeróżne anegdoty związane z wyjazdami górskimi. Poza tym był szampan, grill, przekąski, pamiątkowe zdjęcia i gitara, na której grał Grzegorz.

Ważnym punktem spotkania było nawiązanie łączności telefonicznej z grupą tatrzańską i złożenie wzajemnych życzeń. Połączyliśmy się również z prezesem honorowym oraz innymi klubowiczami, którzy przebywali w odległych miejscach m.in. z Violetą i Tomkiem wędrującymi po bezdrożach Hellady. Pogoda oraz humory dopisały.