Jesteś tutaj

Trasa Rowerowa na Rajdzie do Niechanowa

2013
Październik
19
sobota
Data:
sobota, Październik 19, 2013 - 00:00
Miejsce:
Niechanowo

W sobotę, 19 października br. 22 osobowa grupa rowerzystów spotkała się o godz. 8.00 rano w celu udania się na trasę rowerową na Rajd do Niechanowa. Trzeba tu dodać, że pogoda od samego rana była dość zaskakująca – mroźno, bardzo mglisto, ale z niewielkimi początkowo przebłyskami słońca, które zaświeciło w pełni dopiero około godz. 12.00. Przydały się rękawiczki i ciepłe czapki. Z miejsca spotkania przy ul. Słowackiego („koło samolotu”) udaliśmy się najpierw ulicą Wierzbiczany w kierunku Szczytnik Duchownych, następnie przez Kędzierzyn (mijając z prawej strony, we mgle, kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła, zbudowany w 1840r.), dalej do Trzuskołonia, Miroszki i Arcugowa. W Arcugowie, w tym bardzo ciekawym miejscu, zatrzymaliśmy się na dłużej w parku krajobrazowym obok zbudowanego w 1815r. neogotyckiego pałacu Rzewuskich herbu Krzywda, podziwiając jego piękną, zabytkową architekturę a w samym parku także piękne alejki i drzewa w jesiennej krasie oraz grobowiec dawnych właścicieli. Niektórzy, zwłaszcza najmłodsi uczestnicy Rajdu, byli tu po raz pierwszy.

Stamtąd już prosto do Niechanowa, na metę Rajdu, usytuowaną w parku na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, nieopodal pałacu. Tu spotkaliśmy się z dużą grupą turystów pieszych, która dotarła po chwili z Gniezna.

Dla nabrania sił i odpoczynku przed dalszą jazdą do Gniezna spędziliśmy trochę czasu posilając się i ogrzewając przy ognisku, a niektórzy wzięli także udział w zorganizowanych na mecie XIII Rajdu „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” konkursach sprawnościowym i krajoznawczym.
Dalej udaliśmy się już najkrótszą trasą w kierunku Gniezna przez miejscowość Goczałkowo.

Ok godz. 13.30 wróciliśmy szczęśliwie do domu, przejechaliśmy łącznie około 38 km., pomimo trudnych początkowo warunków pogodowych (nikt się nie skarżył, nikt nie zgubił trasy ani nie zabłądził w gęstej mgle) - wszyscy zadowoleni i w bardzo dobrych humorach. Na trasie miały miejsce także pewne trudności techniczne, które jednak szybko i sprawnie zostały rozwiązane.

Organizatorzy i prowadzący trasę dziękują serdecznie uczestnikom trasy rowerowej. Zapraszamy wszystkich na kolejne rowerowe trasy rajdowe oraz wycieczki rowerowe poza miasto.

Opis: Krystyna Sarnowska
Zdjęcia: Paweł Kubasik