V Ogólnopolski Zlot Rowerowy - Przyjezierze'2012

piątek, Wrzesień 14, 2012 - 00:00 do niedziela, Wrzesień 16, 2012 - 00:00
Przyjezierze

W V Ogólnopolskim Zlocie Rowerowym Przyjezierze 2012 zorganizowanym przez Oddział Miejski PTTK w Toruniu, Klub Turystyki Kolarskiej „Przygoda” z Torunia oraz Odział PTTK w Strzelnie udział wzięli sympatycy i członkowie klubu KG "Ornak", koleżanki: Kasia, Kamilla, Renata, Magdalena i Joasia oraz
koledzy Szymon jako Hubert, Krzysztof, Paweł i Janek.

Pierwszy dzień, a właściwie wieczór rozpoczął się zgodnie z tradycją tego zlotu wieczorkiem tanecznym połączonym z posiłkiem z grilla.
Pozwoliło to zintegrować się uczestnikom zlotu i zawrzeć nowe znajomości. Na zlot z różnych części kraju przybyło 160 turystów kolarzy, od młodych po emerytów.

Drugiego dnia uczestnicy przejechali trasę 60km po gminie Skulsk i Jeziora Wielkie i zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Skulsku oraz
kościółek gotycki pod wezwaniem wszystkich Świętych w Warzymowie na brzegiem Jeziora Gopło. W połowie trasy była pyszna grochówka
dla wzmocnienia sił w walce z wiatrem i piaskami.

Po powrocie z trasy rowerowej organizatorzy zapewnili chętnym rozrywkę w formie konkurencji sprawnościowych np. bieg w płetwach, strzelanie z wiatrówki, łowienie rybek.

Wieczorem były tradycyjnie taneczne zmagania na świetlicy w ośrodku Soda i posiłek z grilla.
Niedziela to dzień pożegnań, podziękowań, wręczania nagród i oficjalne zakończenie zlotu oraz niestety powrót do szarej rzeczywistości.

W słowa przybrała:    Magdalena Kubasik
W kadrze zatrzymali: Krzysztof Kaźmierski i Paweł Kubasik