VIII Rajd Zimowy - NIechanowo

26.02.2011r.

R E G U L A M I N

1. Cele rajdu:

- zapoznanie uczestników rajdu z walorami krajoznawczo-turystycznymi Gminy Niechanowo,

- upowszechnienie turystyki i krajoznawstwa.

2. Komitet Organizacyjny Rajdu:

Komandor rajdu                                        Tadeusz Gajda

Z-ca komandora                                        Maria Gajda

Sekretariat                                                 Małgorzata Jasnowska

Kierownictwo mety                                   Walenty Kaźmierczak, Elżbieta Ewiak, Henryk Michalak, Leszek Waszak, Radosław Matysek

Punkt weryfikacyjny                                 Mirosław Tomaszewski

3. Organizator rajdu: Oddział PTTK w Gnieźnie, OSiW OHP w Niechanowie,  Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa i Klub Górski PTTK „Ornak”.

4. Trasy rajdowe:

I. Żydowo PKP - Żydowo – Drachowo – Arcugowo - Niechanowo (12 km)

Start: Żydowo PKP – godz. 8.00

Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 7.43

Kierownik trasy: Mirosława Gostyńska, Anna Pawlak.

II. Czerniejewo PKP – Jelitowo – Drachowo – Niechanowo (10 km)

Start: Czerniejewo PKP – godz. 8.05

Wyjazd: Gniezno PKP – godz. 7.43

Kierownik trasy: Krzysztof Kaźmierski, Małgorzata Kowalczyk, Marek Wojciechowski.

III. Gniezno Las Jelonek – Kędzierzyn – Nowa Wieś Niechanowska  -  Niechanowo (12 km)

Start: Las Jelonek  - końcówka MPK nr 9 – godz. 8.20

Kierownik trasy: Krystian Grajczak, Tomasz Wilkosz.

IV. Niechanowo PKS – Miroszka – Arcugowo – Niechanowo (8 km)

Start: Niechanowo PKS – godz. 9.20

Wyjazd: Gniezno PKS – godz. 9.00

Kierownik trasy: Paweł Kubasik, Czesław Wilkosz.

V. Dopuszcza się przebycie tras dowolnych, pod warunkiem zgłoszenia drużyny z opiekunem. Organizatorzy nie obsługują tych tras.

5. Warunki uczestnictwa: w rajdzie mogą brać udział drużyny 5-10 osobowe oraz turyści indywidualni. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział wraz z opiekunem – osobą dorosłą.

Wymaga się przestrzegania „Karty Turysty”.

Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach.

Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu  z winy uczestników, odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy i instytucje zgłaszające.

6. Wyposażenie: uczestników rajdu obowiązuje posiadanie stosownego do pory roku obuwia i ubioru. Drużyna powinna posiadać apteczkę.

7. Zgłoszenia należy wysłać pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej, ul. J. Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, tel./fax 061 426 36 60 na kartach zgłoszeń z podaniem numeru trasy i nazwisk oraz kierownika drużyny. Wpisowe od osoby wynosi 5,50 zł. Zapewniamy powrót do Gniezna kolejką wąskotorową /ograniczona ilość miejsc/ lub autokarem – 3,50 zł od osoby, opłacone razem z wpisowym. Wpisowe należy wpłacać w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej lub przelewem na konto Bank Zachodni WBK S.A. I O/Gniezno nr 02-1090-1375-0000-0000-3700-4646 „opłata za rajd”.

Termin zgłoszeń do dnia 24 lutego 2011 roku.

8. Uprawnienia uczestników: znaczek rajdowy, posiłek, punkty do OTP, stempel okolicznościowy, prawo do udziału w konkursach:

wiedzy o Gminie Niechanowo, bukiet zimowy i konkurs sprawnościowy.

9. Meta rajdu będzie zlokalizowana na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie i czynna w godz. 10.00-12.30.

10. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Serdecznie Zapraszamy