Jesteś tutaj

Wetlina 2018

2018
Sierpień
13
poniedziałek
Data:
poniedziałek, Sierpień 13, 2018 - 00:00 do niedziela, Sierpień 19, 2018 - 00:00
Miejsce:
Wetlina

W dniach 13-19 sierpnia dziewięć osób, członków i sympatyków "Ornaku" uczestniczyło w rajdzie "WETLINA 2018". Był to już osiemnasty rajd zorganizowany przez Koło Przewodników PTTK w Rzeszowie. Można było wybrać jedną z ośmiu proponowanych tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy prowadzili po szlakach, bezdrożach i chaszczach przewodnicy, którzy wiedli nas zdobywać nowe szczyty i rozkoszować się bieszczadzką florą i fauną. 

Szczególnie w tym miejscu pozdrawiamy Panią Dorotkę - naszą ulubioną przewodniczkę. Nacieszyliśmy się widokami, spotkaliśmy też żmiję zygzakowatą, a w leśnych ostępach widzieliśmy tropy rysia (symbol BdPN) i wilka.

Nocowaliśmy na Piotrowej Polanie, gdzie również stołowaliśmy się w schronisku. Codziennie było ognisko i "Chłopak z gitarą", msza polowa oraz odbyły dwa koncerty zaproszonych przez organizatorów zespołów. Dwie osoby z "Ornaku" wybrały się na wycieczkę fakultatywną na Ukrainę.

Imprezę zakończyła Watra Przewodnicka, którą poprowadził Witek Haspel - kierownik rajdu. Z pamiątkowymi znaczkami i mnóstwem wrażeń wróciliśmy do Gniezna.