Jesteś tutaj

Wycieczka do Gdańska i Gdyni

2019
Grudzień
14
sobota
Data:
sobota, Grudzień 14, 2019 do niedziela, Grudzień 15, 2019
Miejsce:
Teatr Muzyczny Gdynia

W dniach 14-15 grudnia udaliśmy się na wycieczkę autokarową w kierunku Bałtyku.  Pierwszy postój był w Tczewie, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków. To muzeum będące oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wzbudziło ogromne zainteresowanie, więc Ewa – kierowniczka wycieczki musiała nas czasowo zdyscyplinować. Następnie udaliśmy się na pyszny i tani obiadek do baru „Kociewiak”, po którym wyruszyliśmy do Gdańska. Tam większość grupy zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej, niektórzy udali się do pobliskiego Europejskiego Centrum Solidarności, inni zwiedzać Starówkę .

Grupa w komplecie przespacerowała się z kolegą Jarkiem – zaprzyjaźnionym przewodnikiem po urokliwej Starówce w świątecznej szacie. To było bajkowe przeżycie.

Udaliśmy się na nocleg do Gdyni. W niedzielę kolega Jarek opowiadał nam ciekawostki dotyczące zwiedzanych miejsc: Oksywia, Dworca Morskiego i Muzeum Emigracji. Mogliśmy wczuć się w sytuację osób, które wyruszały „za wielką wodę”.

Po czymś „dla ciała” nastąpiła uczta duchowa. Udaliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical pt. „Skrzypek na dachu”. Ubawieni i pod wrażeniem wnętrza Teatru Muzycznego, który na trzech scenach może pomieścić ponad 1500 widzów. Nocną porą wróciliśmy do Gniezna.

Serdecznie dziękujemy Ewie za ciekawą wycieczkę (prosimy o następne z wizytą w teatrze), Jarkowi za przewodnictwo oraz Marcinowi za bezpieczną jazdę.

Aneta Dobersztyn