Wycieczka na Ślężę z okazji 45-lecia KTG Watra z Kalisza

luty
sobota, luty 9, 2013 - 00:00
Ślęża

W sobotę, 9 lutego, 13-osobowa grupa Klubowiczów i sympatyków udała się, na zaproszenie KTG Watra z Kalisza, na wycieczkę na Ślężę.

Z domów wyjechaliśmy nie najwcześniej rano, po niedługiej podróży dojechaliśmy na Przełęcz Tąpadła. Tam, po przygotowaniu się do wędrówki, przyszedł czas na wybór szlaku. Zdecydowaliśmy się iść najdłuższym – niebieskim. Początkowo łagodnie, potem miejscami ostrzej, po skałkach, lodzie, oblodzonych skałkach (Olbrzymkach) doszliśmy na wierzchołek. Pogoda raczej nam dopisywała, jedynie nie było idealnej przejrzystości powietrza, przez co widoki nie były zbyt rewelacyjne. W schronisku spotkaliśmy się z reprezentantami KTG Watra, innych klubów wielkopolskich, wrocławskich, delegatury sudeckiej PTTK i wieloma innymi turystami, którzy również przybywali świętować jubileusz 45-lecia powstania naszego zaprzyjaźnionego klubu z Kalisza. Punktualnie o godzinie 12 głos zabrał Prezes – Zdzisław Kobyłka, następnie wręczone zostały upominki, wystrzeliły korki szampanów, była salwa fajerwerków… Po około godzinnym postoju na Ślęży zaczęliśmy zejście. Nasza grupa wybrała szlak czerwony do Rozdroża Holtei i dalej czarnym szlakiem (traktem Bolka) do przełęczy. Na Tąpadłach czekała nas kolejna niespodzianka od organizatorów – grill. Uraczono nas pyszną kiełbaską, kaszanką, chlebem ze smalcem, nie-kierowców również złocistym płynem z pianką. Gdyby dzień był dłuższy, a temperatura wyższa, z pewnością posiedzielibyśmy dużo dłużej. Jednak powoli robiło się szaro, dlatego przed 17 ruszyliśmy w drogę powrotną. W godzinach wieczornych wróciliśmy do domów.

Na koniec możemy tylko podziękować organizatorom z KTG Watra za udaną imprezę, ciepłe przyjęcie i mamy nadzieję, że ORNAK nie pojawił się na Ślęży po raz ostatni (wszak Watra już 11. raz świętuje swoje urodziny na Ślęży).

Mikołaj Majewski
zdjęcia: Andrzej T. i Paweł P.