Jesteś tutaj

Wycieczka piesza - Uzarzewo

2022
Marzec
05
sobota
Data:
sobota, Marzec 5, 2022 - 08:24
Miejsce:
Uzarzewo
Organizatorzy:

W dniu 05 marca 2022 r., 13 osób z Klubu Górskiego im. T. Hanelta „Ornak” w Gnieźnie, udało się na wycieczkę pieszą na trasie: Kobylnica – Gruszczyn - Katarzynki – Uzarzewo (Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie) - Uzarzewo Huby – Jankowo – Biskupice Wlkp.

Na trasie zwiedziliśmy: Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie wraz z zabytkowym pałacem Żychlińskich z początku XIX w. oraz parkiem, gdzie podziwialiśmy zabytkowe drzewa, np. ogromne platany i szukaliśmy oznak wiosny oraz malowniczy, szachulcowy, parafialny kościół pw. Św. Michała Archanioła. Podziwialiśmy po drodze urokliwą dolinę rzeki Cybiny, prawy dopływ Warty.

Miejsce to, z polodowcowym ukształtowaniem terenu  (jary i skarpy) jest tak urokliwe i ciekawe krajobrazowo, że planowane jest tu utworzenie Parku Krajobrazowego Doliny Cybiny. A Cybina płynie z okolic Nekielki i kończy swój bieg na Ostrowie Tumskim, na poznańskiej Śródce.

Wycieczkę zakończyliśmy w sympatycznej atmosferze „na kawie i małym co nieco” w piekarni – cukierni „Pod Strzechą” w Biskupicach.

Przeszliśmy, przy ładnej i słonecznej pogodzie ok. 17km.

Opis, zdjęcia: K.S.