XI Rajd "Na spotkanie Jesieni w Czerniejewie"

sobota, Wrzesień 22, 2012 - 00:00
Czerniejewo

W XI rajdzie "Na spotkanie jesieni w Czerniejewie" udział wzięło 202 miłośników turystyki.
Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy piesze oraz jedną rowerową. Można też było wybrać trasę dowolną.
Wśród uczestników znalazły się drużyny z Kłecka, Modliszewka i Gniezna. Trasy prowadziły pięknymi lasami czerniejewskimi w okolicach rezerwatów Bielawy oraz Wiązy w Nowym Lesie.

Na mecie na uczestników czekały gry sprawnościowe między innymi cymbergaj oraz kultowa gra podwórkowa w kapsle – kolarze. Znalazło się też miejsce na rozgrywki kapslowego żużla a dla najmłodszych ciesząca się dużym powodzeniem - zgaduj zgadula. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs skierowany do wszystkich uczestników z pytaniami dotyczącymi Czerniejewa. Podczas wędrowania uczestnicy mieli za zadania: rozwiązać krzyżówkę i ułożyć jesienny bukiet.

W konkursie na najpiękniejszy bukiet wyłoniono zwycięzców:
1. miejsce gimnazjum z Kłecka,
2. miejsce drużyna „ZŁOTA RÓŻA” z Gniezna
3. miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej „Razem” Gniezno

Zwycięzców krzyżówki wyłoniło losowanie:
1. miejsce gimnazjum z Kłecka
2. miejsce „Wędrowcy” Modliszewko
3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 12 z Gniezna

W kultowej grze podwórkowej w kapsle pod nazwą "Tour de Czerniejewo" startowało 12 drużyn. Zwycięzcami zostali:
1. miejsce Patryk Jabłoński SP nr% Gniezno
2. miejsce Judyta Szymańska „ZŁOTA RÓŻA” Gniezno
3. miejsce Dawid Kozanecki SP nr9 Gniezno

Fundatorką głównych nagród była Pani Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danuta Grychowska.
Organizatorzy dziękują władzą gminy Czerniejewo oraz wszystkim osobom, którzy swoim aktywnym udziałem włączyli się w organizację tego rajdu.

Komandor rajdu: Marek Wojciechowski