XLIV Złaz Górski „Karkonosze ′15” XVI Rajd WPKG

czwartek, Kwiecień 30, 2015 - 00:00 do niedziela, Maj 3, 2015 - 00:00
Przesieka

W dn. 30.IV - 03.V.2015 br. 10 osobowa reprezentacja KG Ornak wzięła udział w 44. Złazie Górskim "Karkonosze 2015". Był to zarazem 16. Rajd Wielkopolskiego Porozumienia Klubów Górskich. Organizatorem (jak zwykle) był KG "Watra" z Kalisza. Tu  należą się im podziękowania za podtrzymywanie tej idei. Dziękować należy szczególnie komandorowi tych Złazów, kol. Zdzisławowi Kobyłce.

Przesieka o tej porze roku jest bajecznie zielona. Kwitnące magnolie, bzy oraz inne rośliny, sprawiały, że jest się w arboretum. Pogoda w miarę dopisała i udało się nam trochę pochodzić.

Trasa: Śląski Dom - Śnieżka - Samotnia i do kościółka Wang, była oblężona przez spacerowiczów i turystów. Dopiero idąc od Karpacza przez Borowice do Przesieki, można było zaznać ciszy. W programie Złazu było spotkanie przedstawicieli Klubów, a na zakończenie wspólne ognisko z grzańcem itd.

Dziękuję wszystkim uczestnikom Złazu za wspaniałą atmosferę. Już dzisiaj zachęcam do udziału za rok! Zdzichowi obiecaliśmy przyjechać i będziemy tam.

M. Gajda