XXXIX OMTTK PTTK - Finał Wojewódzki- "Gniezno 2011"

piątek, Kwiecień 1, 2011 - 00:00 do sobota, Kwiecień 2, 2011 - 00:00

Sukcesy młodych turystów z powiatu gnieźnieńskiego

1 i 2 kwietnia w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie 14 trzyosobowych zespołów rywalizowało w etapie wojewódzkim 39 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego. Organizatorem zawodów była Oddziałowa Komisja Turystyki Młodzieżowej działająca przy PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej. Patronat nad turniejem objął Pan Dariusz Pilak - Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego . Uczestnicy rozwiązywali testy: krajoznawczy, turystyczno – topograficzny, ze znajomości przepisów ruchu drogowego  oraz z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej młodzi turyści musieli wykazać się umiejętnością pakowania plecaka, rzutem do celu, udzielania pierwszej pomocy. Dla uczestników przygotowano również kolarski tor przeszkód. W sobotnie dopołudnie w pobliskim parku odbył się Turystyczny marsz na orientację. Każda drużyna przygotowała Kartę do kroniki, w której zaprezentowała działalność turystyczną w swoim środowisku lokalnym.

Drużyny reprezentujące powiat gnieźnieński zajęły następujące lokaty:

2 miejsce, w kategorii szkól gimnazjalnych, zdobyli uczniowie z Gimnazjum Stowarzyszenia ,, Rodzice – Dzieciom”

3 miejsce, w kategorii szkół podstawowych, przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Modliszewku

3 miejsce, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych , zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych.

Ponadto w kategorii indywidualnej Zuzanna Dominiczak z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” zajęła miejsce czwarte.

Puchar  ufundowany przez Prezesa Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK w konkurencji Turystyczny Marsz na Orientację zdobyła drużyna

z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” w składzie: Zuzanna Dominiczak, Maria Pałuczak i Maciej Kujawski.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują  tym wszystkim członkom Klubu Górskiego „Ornak”, którzy pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkurencji turniejowych.

Ewa Bosacka