Zimowa wycieczka na Ślężę

Wszyscy uczestnicy przed Schroniskiem na Ślęży
sobota, luty 7, 2015 - 00:00 do niedziela, luty 8, 2015 - 00:00
Ślęża

Z początkiem lutego członkowie "Ornaku" wybrali się na krótki, dwudniowy wyjazd na Ślężę. Celem naszego wyjazdu było wspólne świętowanie kolejnej rocznicy powstania zaprzyjaźnionego Klubu "Watra" z Kalisza.

Zakwaterowaliśmy się w Sulistrowiczkach, skąd czerwonym szlakiem wyruszyliśmy na szczyt Ślęży. W tamtejszym Domu Turysty PTTK, raczyliśmy się pyszną szarlotką i spotkaliśmy z członkami "Watry". Wszyscy razem zeszliśmy na przełęcz Tąpadła, gdzie gościliśmy na rocznicowym grillu. Oprócz organizatorów i nas, uczestniczyli w nim przedstawiciele innych klubów górskich - "Szarotka" z Wągrowca, "Grule" z Jarocina i "Łazek" z Wrocławia. Spotkanie było wspaniałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń.

Drugiego dnia, już w mniejszym gronie, wybraliśmy się na przechadzkę przez Wzgórza Oleszeńskie.

Wyjazd, choć krótki, był świetnym przykładem, że warto spotykać się w większym gronie i rozwijać kontakty między różnymi klubami górskimi - w końcu miłość do gór to coś, co łączy nas wszystkich!