Władysław Patyk

Śp. Władysław Patyk ur. 1921. Jest lekarzem weterynarii. Zatrudniony w Zakładach Mięsnych w Gnieźnie w komórce kontroli jakości. W PTTK od początku, a wcześniej w PTK. Jest wiceprezesem O/PTTK w l. 1972 – 76 i członkiem Zarządu Oddziału w l. 1976 – 89.

Odznaczony Srebrną Odznaką Honorową PTTK i Honorowym Dyskiem WKKFiT w Poznaniu oraz innymi odznaczeniami branżowymi. Jest współzałożycielem KG „Ornak” i jego wiceprezesem w l. 1972 – 74, a później członkiem jego Zarządu.

Od 1972 roku prowadzi obozy klubowe w Górach Polskich i pierwszy obóz zagraniczny w Fogaraszach (Rumunia) w 1978 r. W r. 1981 posiada już GOT „Za Wytrwałość”. Jest wielkim miłośnikiem przyrody i najchętniej przebywa w jej otoczeniu. Zawsze można było na Niego liczyć w górach jak i w życiu codziennym. Zawsze skromny i uczynny niedbający o własne potrzeby, czy też zaszczyty. Takim pozostanie w naszej pamięci.

Umiera w 1989 roku i spoczywa na cmentarzu Św. Krzyża w Gnieźnie.