Majówka u Hani

niedziela, Maj 19, 2019 - 00:00
Nadleśnictwo Gołąbki

19 maja wybraliśmy się na majówkę do Nadleśnictwa Gołąbki. Zaczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Gościeszynie. Wspomnieliśmy w modlitwie powszechnej o obecnych i zmarłych członkach  Klubu. Modliliśmy się w intencji Hani i Leszka Pawłowskich, którzy corocznie od wielu lat gościli nas w maju u siebie.

Ksiądz proboszcz Henryk Sawiński opowiedział nam o historii kościoła i cudownym obrazie „Matka Boska w ogrodzie mistycznym”, który w II połowie XV wieku namalował Dirck Bouts, malarz niderlandzki.

Potem udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczno-leśną „Dolina Gąsawki”. Spacer po urokliwej okolicy zaczęliśmy od słodkiego „co nieco”. Na łonie natury wybornie smakowały rogale, sernik i ciasto z owocami. Leśne dukty zaprowadziły nas do leśniczówki Jeziora, gdzie gospodarz tego miejsca - pan Marek Wesołowski przygotował dla nas ognisko.

Biesiadowaliśmy przy pieczonych kiełbaskach i rozmaitych smakołykach wspominając wyjazdy i spotkania klubowe. Było bardzo wesoło.

W drodze powrotnej do Gniezna zawitaliśmy nad Jezioro Przedwieśnia w pobliżu ośrodka wypoczynkowego „Jutrzenka”, gdzie pierwotnie miała się odbyć nasza majówka. To był udany dzień, więc postanowiliśmy w tej pięknej okolicy zorganizować następne imprezy PTTK i Klubowe.

Aneta Dobersztyn