Spotkanie klubowe i prelekcja "Chiny"

fot. Maciej Swojak
wtorek, Październik 4, 2016 - 17:30
Gniezno, Budowlanych 2

Ciekawą prelekcję na temat swojego wyjazdu do Chin wygłosił nasz klubowicz Maciej Swojak. Jak sam stwierdził, ponieważ cierpi na tłumofobię, to wyjazd do Chin był dla niego wyjątkowo ekstremalny, zatem opowieść była o zagubieniu, niezrozumieniu oraz heroicznej walce o przetrwanie.

Maciej opowiedział wiele ciekawostek o tym jak wyglądają Chiny z bliska. Między innymi że cięzko porozumieć się w innym języku niż chiński, a także jak bardzo zwyczaje kulinarne różnią się od tych z Polski. Zobaczyliśmy zdjęcia z Pekinu i Szanghaju, a także z klasztoru Szaolin. Dowiedzieliśmy się, dlaczego liczba 4 jest uznawana za nieszczęśliwą (do tego stopnia, że często pomija się ją przy numerowaniu mieszkań czy pięter) oraz dlaczego w Chinach nie znajdziesz prostego mostu.

Wybrane zdjęcia publikujemy na stronie.