50 lat Klubu Górskiego "Ornak"

W tym roku przypada 50. rocznica utworzenia Klubu Górskiego PTTK „Ornak” w Gnieźnie. Zebranie założycielskie odbyło 17 września 1971 roku. Inicjatorem i jednym z założycieli, który wywarł wpływ na obecny wizerunek Klubu był ks. Tadeusz Hanelt. Pełnił funkcję Prezesa przez 24 lata.

W ramach obchodów Jubileuszu planujemy wspólny wrześniowy wyjazd w Tatry, z wejściem 17 września na „świętą górę” Ornak. Organizatorami wyjazdów są: Krystian Grajczak, Maria Kaźmierska, Mikołaj Majewski i Radosław Matysek. W tym samym dniu Klubowicze, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w wyjeździe w Tatry będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce pieszej na Wał Wydartowski. Organizatorem wycieczki będzie Sławomir Skudzawski.

Obchody Jubileuszu zaplanowane są na dzień 23 października br. w restauracji Leo Libra w Gnieźnie. Informacje pod nr tel. 694532157.

Z okazji Jubileuszu będzie wydana okolicznościowa odznaka i publikacja poświęcona historii Klubu.

W sprawie kwestii finansowych prosimy o kontakt telefoniczny z: Marią G. tel. 601252913 i Marią K. tel. 516076803.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt telefoniczny z: Ewą B. tel. 694532157 i Krystianem G. tel. 662501060.