IV Jesienna Wędrówka „Pamięci Kazimiery Helmin”

sobota, Październik 3, 2020 - 00:00
Puszcza Zielonka

Relacja z Rajdu

3 października 2020 r. odbyła się IV Jesienna Wędrówka „Pamięci Kazimiery Helmin”. Wędrowanie odbywało się pod hasłem „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”. Organizatorami byli: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Klub Górski PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie, Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie i Rodzinny Ogród Działkowy im. Mieszka I w Gnieźnie.

Celem rajdu było: uczczenie 70. lecia utworzenia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego powstałego z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i uczczenie pamięci Członków Honorowych PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej Kazimiery Helmin i ks. Tadeusza Hanelta.

Drzewo Dziedzictwa - dąb podarowany przez Nadleśnictwo Gniezno w obecności jego przedstawiciela Karoliny Fiutak-Łachowskiej posadzono w Parku Trzech Kultur.

Organizatorami Jesiennego Wędrowania byli: Ewa Bosacka, Maria Gajda, Krystian Grajczak oraz Katarzyna i Tomasz Tubaccy.

Regulamin Rajdu

• Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie
  • Klub Górski PTTK „ORNAK” im. ks. T. Hanelta w Gnieźnie
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Poznań
  • Nadleśnictwo Gniezno
  • Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. Mieszka I w Gnieźnie

zapraszają 3 października 2020 roku na rajd

IV Jesienna Wędrówka „Pamięci Kazimiery Helmin”

Celem rajdu jest

• uczczenie 70. lecia utworzenia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego powstałego z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego,
  • posadzenie tzw. Drzewa Dziedzictwa w Parku Trzech Kultur,
  • uczczenie pamięci Członków Honorowych PTTK Kazimiery Helmin i Tadeusza Hanelta.

Komitet organizacyjny Rajdu

Komandor rajdu: Krystian Grajczak
Z-ca komandora: Katarzyna Tubacka
Sekretariat rajdu: Ewa Bosacka i Maria Gajda.

Program

• - zbiórka o godz. 9.50 w Parku Trzech Kultur (główne wejście od ul. Roosevelta) i posadzenie Drzewa Dziedzictwa,
  • - przejście na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego ul. Poznańska (wejście od ul. Bratkowej) - 5 km,
  • - na terenie ROD – ognisko (kiełbasa we własnym zakresie) i możliwość wypicia kawy lub herbaty (zapewniamy).

Warunki uczestnictwa

Opłata za rajd wynosi 3,00 zł od osoby. Wymaga się przestrzegania: procedur sanitarno-epidemiologicznych (odstęp lub maseczki) i „Karty Turysty”. Obowiązek i koszty ubezpieczenia spoczywają na uczestnikach. Za wszelkie wypadki i szkody zaistniałe w trakcie rajdu z winy uczestników odpowiedzialność prawną i materialną ponoszą uczestnicy. Kontakt 662 501 060.

Uprawnienia uczestników

• znaczek rajdowy i punkty do OTP.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.