IV „Po śniegu i lodzie”

piątek, Styczeń 20, 2017 - 00:00 do sobota, Styczeń 21, 2017 - 00:00
Gaj

Relacja z Rajdu

Wieczorem 20 stycznia w okolicach Nowej Wsi Niechanowskiej 17 piechurów rozpoczęło kolejną wędrówkę z cyklu „Po śniegu i lodzie”. Pogoda okazała się łaskawa i dopasowała się do nazwy imprezy. W Gnieźnie była odwilż, my natomiast w lesie mieliśmy śnieg i zimę w pełni.

W pierwszym dniu pokonaliśmy dystans 10 kilometrów, trasa wiodła wydeptanymi ścieżkami dlatego też rakiety śnieżne, które mieliśmy w pogotowiu nie były potrzebne. Na nocleg znajdujący się w stanicy harcerskiej w Gaju dotarliśmy po godzinie 20.00. W stanicy czekali na nas Marzena, Grzegorz i Adam, którzy byli odpowiedzialni za aprowizację i przygotowanie kolacji. Jedną z atrakcji wieczoru był bigos myśliwski (palce lizać) przygotowany i wydawany przez Bogusia (widać na zdjęciu). Staje się to już tradycją „Po śniegu i lodzie”.

Wieczornemu spotkaniu towarzyszyła muzyka. Na gitarze grali Grzegorz i Zbyszek. W ich repertuarze pojawiły się utwory m.in. Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina oraz Leonarda Cohena. Rozmowy o górach, nizinach oraz słuchanie dobrej muzyki trwały do późnych godzin.

W sobotę rano, zaraz po wspólnym śniadaniu odbył się Wielki Konkurs Strzelecki par mieszanych. Nie mamy dobrych wieści dla Klubu. Klubowicze przegrali z kretesem, nikt nie załapał się na podium. Pierwsze miejsce zajął Paweł z Ulą. Oczywiście przed strzelaniem Tadziu jako najstarszy rangą (generał) udzielił fachowego instruktażu jak posługiwać się wiatrówką. Ostatnim punktem rajdu był marsz do Skorzęcina. Podążaliśmy zielonym szlakiem przez las w pofałdowanym terenie. W Skorzęcinie Plaży zgodnie z nazwą na lodzie na Jeziorze Białym zakończyliśmy IV imprezę „Po śniegu i lodzie”. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną nocną wędrówkę w styczniu 2018 r.

SS

W programie

„Po śniegu i lodzie” to dodatek do górskiej „Krainy Łagodności”. Jest to spotkanie ludzi gór na nizinach przy dobrej muzyce w ciekawym miejscu.

• 20 kilometrowy marsz po lasach Powidzkiego Parku Krajobrazowego (dwa dni) z plecakiem!!! – (po zmroku, częściowo w pojedynkę)
  • nocleg w stanicy harcerskiej w Gaju. „Komnata” wieloosobowa z pełnym zapleczem (kuchnia, łazienki, świetlica)
  • nauka praktyczna chodzenia w rakietach śnieżnych – Zbyszek Z.
  • prelekcja na temat „Dziewczyna z Perłą” – Sławek S.
  • nocne pogaduszki m.in. o IV Jesiennej Zadumie –Śladami Łemków
  • koncert gitarowy w wykonaniu Grzesia
  • wieczorna uczta przygotowana przez Bogusia
  • Wielki Konkurs Strzelecki (kbks) w parach mieszanych o Wielka Nagrodę
  • inne atrakcje – niespodzianka

Stanica Harcerska w Gaju położona jest w pobliżu Jeziora Ostrowickiego, na obszarze Powidzkiego Parku Krajobrazowego - oddalona 12 km od Witkowa i 27 km od Gniezna oraz 5 km od największego w Wielkopolsce ośrodka wczasowego – Skorzęcina.
Otaczające ją lasy (ponad 3,8 tys. ha) i liczne zbiorniki wodne tworzą niesamowity klimat sprzyjający uprawianiu wszelkich rodzajów turystyki.

Ważne wiadomości

• Marsz rozpoczniemy w piątek 20.01.2017r. o godzinie 17.30 z Nowej Wsi Niechanowskiej k. Niechanowa – obok leśniczówki
  • jedzonko we własnym zakresie z wyjątkiem Wieczornej uczty, na którą będzie zrzutka
  • imprezę zakończymy w Skorzęcinie Plaży około 13.30. w sobotę 21.01.2017r.
  • potrzebne rzeczy to m.in.:
    • dobre buty
    • kurtka, czapka, rękawiczki, odpowiednia odzież, śpiwór
    • czołówka
    • elementy odblaskowe
    • kijki trekingowe
  • koszt 25 zł nocleg + wieczorna uczta
  • impreza organizowana jest dla 10 -15 osób.

Organizatorzy: Boguś, Grześ, Sławek, Zbyszek, Zbigniew
Zapisy: Sławomir Skudzawski, auton25@op.pl