Rajd pieszy „Topienie Marzanny”

niedziela, Marzec 20, 2016 - 00:00

Pożegnanie zimy

Grupa 21 klubowiczów pod przewodnictwem Jurka pożegnała zimę. Rajd „Topienie Marzanny” odbył się w Lasach Królewskich. Klubowicze wędrowali na trasie liczącej 9 km z Goślinowa, nad Jeziorem Piotrowskim do Modliszewa.

W Goślinowie przy pomniku Ksawerego Zakrzewskiego (urodzonego w majątku Wełna, lekarza, inicjatora i współtwórcy harcerstwa wielkopolskiego), wręczyliśmy naszym najmłodszym wędrowcom Jasiowi (5 lat) - odznakę Siedmiomilowe Buty, a Mani (3,5 roczku) układankę przyrodniczą.

Trasa wiodła w dużej części przez las, gdzie mogliśmy podziwiać nieśmiało budzącą się wiosnę i stado łabędzi na polu oziminy. „Marzannę”, wykonaną przez Reginę pożegnaliśmy nad Jeziorem Piotrowskim. W drodze powrotnej na skraju lasu widzieliśmy zdewastowany cmentarz poewangelicki. Wędrówkę zakończyliśmy w restauracji „Słowianin” w Modliszewie, gdzie uraczyliśmy się kawą i czerniną.

Brawa dla Mani i Jasia!!!

Tekst: Krystian Grajczak
Zdjęcia: Tadeusz Gajda, Krzysztof Kaźmierski