Rajd pieszy „Topienie Marzanny”

niedziela, Marzec 22, 2015 - 00:00
Modliszewo

Grupa 23 członków Klubu Górskiego PTTK „Ornak” im. ks. T. Hanelta, 22 marca pożegnała tradycyjnie zimę.

Klubowy rajd „Topienie Marzanny” tym razem odbył się w Lasach Królewskich. Klubowicze wędrowali na trasie liczącej 8 km z Drogoradu, nad jeziorami: Głęboczek i Ławiczno do Modliszewa. Trasa wiodła w dużej części przez las gdzie mogliśmy podziwiać nieśmiało budzącą się wiosnę. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać morsów zażywających kąpieli w jez. Głęboczek. Z zaciekawieniem również obejrzeliśmy pozostałości grobowca rodziny Sicińskich (właścicieli majątku ziemskiego w Modliszewie) i mocno zdewastowany cmentarz poewangelicki. Wędrówkę zakończyliśmy w restauracji „Słowianin” w Modliszewie, gdzie uraczyliśmy się kawą i czerniną.

Tekst: Krystian Grajczak
Zdjęcia: Krzysztof Kaźmierski, Andrzej Tomaszewski

22 marca 2015 r. odbędzie się Rajd „Topienie Marzanny” na trasie Mielno/Drogorad - Modliszewko - 8 km.

Odjazd busa godz. 9.00 - Sam „Piotr i Paweł” ul. Barciszewskiego; godz. 9.05 - os. Winiary.

Zgłoszenia przyjmuje kol. Jerzy Wojciak tel. 606 177 922.