Jesteś tutaj

„Z Piekła do Nieba” - XII Rajd „Słynnych Miejscowości”

2017
Kwiecień
22
sobota
Data:
sobota, Kwiecień 22, 2017 - 00:00 do niedziela, Kwiecień 23, 2017 - 00:00
Miejsce:
Piekło, świętokrzyskie
Organizatorzy:

Relacja

Piekło wybrukowanie jest dobrymi chęciami tak ludzie mówią i to jest racja. Uczestnicy XII Rajdu Słynnych Miejscowości, w większości członkowie Ornaku mogą potwierdzić a byli tam 22 kwietnia br., że w Piekle są istoty diabelskie, ale nie jest wcale tak gorąco jak wszyscy myślą. Ornakowscy zesłani do Piekła, a właściwie to sami zapragnęli tam dotrzeć i na dodatek zapłacili za tą ciekawość, nie tylko obcowali z diabłami, ale musieli także wykonać dość skomplikowane zadania m.in. przejść przez długi mroczny tunel. W obawie przed gniewem dobrze rozbawionych tubylców wszyscy byli potulni i karnie wykonywali polecania. Należy uzmysłowić zainteresowanym, że Piekło nie jest duże, mieszka tam z 50 osób, kiedyś nawet znajdowała się szkoła dla małych diabełków, niestety „reforma” (ale nie dobrej zmiany) spowodowała zamknięcie tej jakże ważnej instytucji, ciekawe gdzie dzisiaj się uczą jak postępować z ludźmi. Jak wygląda Piekło i różne stwory można zobaczyć na zdjęciach.

Informujemy, a może wydawać się to dziwne, z Piekła jest bardzo blisko do Nieba, zaledwie 2 kilometry. Trzeba się tylko dobrze postarać i mądrze kroczyć. Warto ostatnie metry pokonać na kolanach. Tak też zrobiła większość pielgrzymów z Ornaku. Niebo na szczęście jest o wiele większe. Panuje tam anielska atmosfera, niektórym gdy się tam dostaną od razu pojawia się nad głową aureola. W Niebie jest też sklep i nie ma prohibicji. Na zakończenie pobytu w Raju (nie mogliśmy zostać tam na stałe) pani ze sklepu wręczyła wszystkim uczestnikom specjalny dokument z odpowiednią pieczęcią potwierdzający dotarcie do Nieba. Przed sklepem doszło także do mocowania się amatorów Piekła ze zwolennikami Nieba. Kto wygrał, niech zostanie tajemnicą. Ja tam byłem i zaświadczam, że wszystko to jest prawdą.

PS. Wieczorem na noclegu (spaliśmy w Sielpi Wielkiej) odbył się Wielki Test o województwie świętokrzyskim. Wygrał Józek, drugie miejsce zajął Grześ, a trzecie Stenia. W niedzielę wędrowaliśmy po rezerwacie Piekło i zwiedzaliśmy opactwo pocysterskie w Sulejowie. I na zakończenie wielkie podziękowania dla Uli za stworzenie Piekła i Nieba. 
 

Zaproszenie

„Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie”

 Dante, Boska Komedia I 3, 9

Serdecznie zapraszam na kolejny Rajd Słynnych Miejscowości

Zapisującym się na wyjazd przypominam podstawowe widomości o piekle:

 • Piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami (nie licz za wiele na wyjeździe)
 • Ciekawość (na wycieczce) to pierwszy stopień do piekła
 • Hulaj dusza — piekła nie ma
 • Jak człowiek grzeszy, to się piekło cieszy (odpowiednie zachowanie na wyjeździe)
 • Kto daje (wpłaca zaliczkę) i odbiera, ten się w piekle poniewiera

W programie wyjazdu

 • Nocleg w urokliwej miejscowości Sielpia Wielka
 • Otrzymanie certyfikatu potwierdzającego dotarcie do NIEBA
 • Grupowe zdjęcie w Piekle!
 • Zwiedzenie Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi -a w nim m.in. ogromne koło o średnicy 8,5 m i szerokości 2,8 m - największe w Polsce i jedno z największych w ówczesnej Europie!
 • Marsz na odcinku 8 km
 • Zdobycie najwyższego szczytu województwa mazowieckiego Altana 408 m n.p.m.
 • Czytanie Piekła Dante Alighieri przez uczestników wyjazdu
 • Wielki Test o województwie świętokrzyskim
 • Otrzymanie promesy na XIII Rajd Słynnych Miejscowości