Jesteś tutaj

Zakończenie sezonu 2013

2013
Październik
10
czwartek
1. dzień na Igliczną - Międzygórze
Data:
czwartek, Październik 10, 2013 - 00:00 do niedziela, Październik 13, 2013 - 00:00
Miejsce:
Międzygórze

W dniach 10 – 13 X 2013r. - 37 osobowa grupa brała udział w obozie górskim. Tym razem byliśmy w pięknym MIĘDZYGÓRZU, zapomnianym przez inwestorów i ludzi z „kasą”. Domy wypoczynkowe, pensjonaty z XIX w. wszystko wykonane w drewnie, koron-kowa praca, aż żal patrzeć jak to niestety niszczeje. Nagrodą natomiast były widoki. Drzewa w jesiennych kolorach. Myślę, że zdjęcia oddadzą chociaż trochę tej kolorystyki.

Już po przyjeździe poszliśmy nad Wodospad Wilczki, dalej na IGLICZNĄ, schronisko „Maria Śnieżna” i kościół pw. MB Śnieżnej.

Drugi dzień to wejście na ŚNIEŻNIK (1425 m npm). Dalej tylko silna grupa poszła na Czarną Górę, Igliczną i zeszła do Międzygórza - 36 pkt GOT (w tym dniu to jest coś).

Następny dzień to przejazd do Jodłowa. Stamtąd na TRÓJMORSKI WIERCH (1145 m npm), który jest stykiem trzech wododziałów europejskich, oddzielającym zlewiska Morza Bałtyckiego, Północnego i Czarnego.

Niedziela to niestety powrót. Po drodze zatrzymujemy się w BYSTRZYCY KŁODZKIEJ i zwiedzamy Muzeum Filumenistyczne.
Dzięki Andrzejowi T. codziennie były wieczory z gitarą i piosenką turystyczną. A słowa tej piosenki jeszcze długo będą do nas powracać:
„Takie tu lasy i takie drzewa, bezdroża, że nie śniło się nikomu. Coś we mnie tańczy, coś we mnie śpiewa. I jeszcze nie chce mi się wracać do domu...”.

Dziękuję wszystkim uczestnikom obozu. M. G.
zdjęcia: Paweł Gł., Paweł P., Tadeusz G., Tomasz W.