VIII Rajd Noworoczny - Dolina Wiecznego Spokoju

czwartek, Styczeń 1, 2015 - 10:00 do 13:30
Gniezno, ul. Paczkowskiego

Relacja z Rajdu Noworocznego – 01.01.2014r.

Na trasę VIII Rajdu Noworocznego ruszyła elitarna grupa członków i sympatyków Klubu Górskiego Ornak; jak zauważył Marek , reprezentowaliśmy dwanaście miesięcy nadchodzącego roku ! Co prawda zapowiadało się, że będzie nas tylko jedenastu, bo po ciężkich baletach i innych atrakcjach nocy sylwestrowej Gosia – jak nigdy wcześniej - spóźniła się na zbiórkę! Szybko okazało się, że ciężką głowę miał też sam kierownik Sławek, który zapomniał bateryjek do aparatu i musiał nas gonić w szczerym polu.

Pogoda dopisała: choć znacznie się ociepliło i szron sprzed kilku dni już zniknął, zielony kolor kiełkującego zboża wprowadził wszystkich w dobry humor. Jakoś przekroczyliśmy szosę szybkiego ruchu i ominęliśmy wrednego właściciela działki za wsią Wełnicą, który nie lubi turystów na swojej ziemi. Po drodze Marek, Madzia Ania i Józef wdali się w dysputy o historii I przyszłości Europy, ale na szczęście obyło się bez ofiar. Nie tylko w komplecie, ale i w dobrych nastrojach dotarliśmy do Doliny Wiecznego Spokoju nad jeziorem Strzyżewskim.

Po noworocznej przemowie kierownika rajdu Sławka rozpaliliśmy ognisko I zaczęliśmy smażyć kiełbaski. Bogusia, zamiast latać po lesie w poszukiwaniu kijoszka wykorzystała swój patent z zeszłego roku: zawinęła kiełbaskę w folię aluminiową i upiekła ją jak ziemniaka w żarze ogniska. Ale nie samymi kiełbaskami człowiek żyje. Skutecznej ochrony przed wiatrem dostarczyły nam naleweczki domowej roboty: wiśniówka, aroniówka I ziołówka. Zgodnie z zaleceniami dietetyków raczyliśmy się rownież warzywami, a konkretnie ogóreczkami z selerą i z curry. Te ostatnie szczególnie przypadły do gustu Jackowi, bo ostry smak przypraw znakomicie komponowal się z jego goracą naturą.

Jak co roku odbyło się też losowanie wróżb noworocznych przygotowanych przez Madzię. Okazało się, że; Sławek do Korony Europy doda wspinaczkę na wieżę katerdy gnieźnieńskiej, Marek zaś objedzie Karpaty na osiołku. Jacka mile zaskoczyła perspektywa randki w ciemno a Ulę – wczasów na R.O.D.O.S. Jednak chyba najlepiej na wróżbach wyszła Bogusia, która dowiedziała się, że wszystkie jej wyprawy w 2015 roku dofinansuje Unia Europejska!

Już mieliśmy się zbierać, kiedy Gosia przyznała się, że tegoroczny rajd noworoczny jest jej 200.rajdem z Klubem Górskim Ornak!!! Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji – po życzeniach wypiliśmy jeszcze jednego szampana na cześć naszej drogiej koleżanki ze szlaku (co niektórzy pili go prosto z butelki!).

Po tym ostatnim toaście ruszyliśmy w drogę powrotną. Do zobaczenia za rok – w tym samym miejscu i o tej samej porze!

Zaproszenie na Rajd

W dniu 1.01.2015 r. odbędzie się VIII Rajd Noworoczny inaugurujący sezon turystyczny 2015 Klubu Górski ,,Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta w Gnieźnie.

W programie rajdu :

• ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek ( trzeba je mieć , inne smakołyki też)
  • toast turystyczny – obowiązkowe kieliszki do szampana
  • przedstawienie i omówienie wypraw, obozów, wypadów górskich, rajdów w roku 2015
  • organizowanych przez Kapitułę ,,Korony Europy” – przyjmowane będą zapisy !!!!
  • wróżby noworoczne (spełniają się) organizowane przez koleżankę Madzię ( pisane specjalnie w Brukseli!!!)
  • pogaduszki o górach

Zbiórka o godz. 10:00 przy hali sportowej na ul. Paczkowskiego.

Powrót około 13:30. Do przejścia 11 km

Serdecznie zapraszam