X Rajd Noworoczny - Dolina Wiecznego Spokoju

niedziela, Styczeń 1, 2017 - 10:00
Gniezno

Relacja z Rajdu

Tak niedawno zakończyliśmy sezon turystyczny w roku 2016, sezon wielu obozów, rajdów i innych imprez, rok w którym obchodziliśmy 45-lecie naszego Klubu. Dobrze się nie obejrzeliśmy i nastąpiło oficjalne powitanie sezonu 2017.

Tradycja to rzecz święta, jedni pierwszego stycznia odsypiają, inni biegają, morsują, a my idziemy na rajd do naszej magicznej Doliny Wiecznego Spokoju. Tak było i tym razem.

W marszu i świętowaniu udział wzięło 21 osób, w tym o czym warto powiedzieć, jedna rodzina 7-osobowa!!! Najmłodszy uczestnik miał 2 latka, a najstarszy lepiej nie wspominać.

Przy palącym się ognisku wznieśliśmy toast za dobry rok 2017. Życzyliśmy sobie m.in. niezwykłych wypraw górskich zakończonych wejściami na niezdobyte szczyty (przez Ornak), ciekawych wyjazdów turystycznych, poznania wielu wspaniałych miejsc w Polsce i zagranicą. Dużą atrakcją cieszył się konkurs o Bułgarii przygotowany przez Magdę i Svietlo. Nagroda ucieszyła, a zarazem zaskoczyła wszystkich. Nie mniejsze emocje towarzyszyły wróżbom noworocznym. Tym razem były to wróżby polityczne, ojej co nas czeka w 2017 r. Nieprawdopodobne rzeczy, ciekawe czy się spełnią. Na rajdzie było jak zwykle, przyjemnie, śmiesznie i rodzinnie.

Witaj Nowy Roku 2017.

Sławomir Skudzawski

W dniu 1.01.2017 r. odbędzie się X Rajd Noworoczny inaugurujący sezon turystyczny 2017 Klubu Górskiego „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta w Gnieźnie.

W programie rajdu:

• ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek (trzeba je mieć, inne smakołyki też)
  • toast turystyczny – obowiązkowe kieliszki do szampana
  • przedstawienie i omówienie wypraw, obozów, wypadów górskich, rajdów w roku 2017 organizowanych przez Kapitułę „Korony Europy” – przyjmowane będą zapisy!
  • wróżby noworoczne (spełniają się) organizowane przez koleżankę Madzię (pisane specjalnie w Brukseli)
  • pogaduszki nie o polityce
  • inne niespodzianki

Zbiórka o godzinie 10.00. przy hali sportowej na ul. Paczkowskiego,