XII Rajd Noworoczny

wtorek, Styczeń 1, 2019 - 10:00
Gniezno, Paczkowskiego, Hala Sportowa

Relacja

Nowy Rok powitał nas bardzo kiepską pogodą. Ocieplenie klimatu chyba daje o sobie znać. Nigdy nie było tak źle. Padający deszcz zrobił swoje. Spoglądam na zdjęcia z lat ubiegłych i mogę powiedzieć, że od roku 2012 na rajdach noworocznych nie ujrzeliśmy śniegu. Wcześniej to jest od pierwszego oficjalnego rajdu w roku 2008 śnieg zawsze był. W roku 2011 było go tak dużo, że musieliśmy się przedzierać przez zaspy śnieżne. Szkoda, śnieg dodaje specyficznej atmosfery. Nigdy jednak na rajdach styczniowych nie padał deszcz, aż do tego roku. I to jest główny powód tak niskiej frekwencji.

Na XII Rajdzie Noworocznym było nas tylko 5 dorosłych i jeden przedszkolak. Po raz pierwszy nie dotarliśmy do Doliny Wiecznego Spokoju. Za metę obraliśmy wiadukt pod obwodnicą. To właśnie tam złożyliśmy sobie życzenia, wznieśliśmy toast – oczywiście szampanem i odczytaliśmy wróżby noworoczne. Z oczywistych względów nie rozpaliliśmy ogniska. Szkoda. Oby Rok 2019 był bardziej łaskawy. Zapraszam za rok klubowiczów i sympatyków.

Sławek Skudzawski

PS. A właściwie to już 5 stycznia 2019 (sobota) Robimy powtórkę Rajdu Noworocznego, ma być lepsza pogoda.

Program

W dniu 1.01.2019 r. odbędzie się XII Rajd Noworoczny inaugurujący sezon turystyczny 2019 Klubu Górskiego „Ornak” im. ks. Tadeusza Hanelta w Gnieźnie.

W programie rajdu:

• ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek ( trzeba je mieć, inne smakołyki też)
  • toast turystyczny – obowiązkowe kieliszki do szampana
  • przedstawienie i omówienie wypraw, obozów, wypadów górskich, rajdów w roku 2019 organizowanych przez Kapitułę „Korony Europy” – przyjmowane będą zapisy!
  • wróżby noworoczne
  • pogaduszki, nie o polityce
  • inne niespodzianki

Zbiórka o godzinie 10.00. przy hali sportowej na ul. Paczkowskiego